Jak se stát členem IEEE

  1. Požádejte někoho z členů IEEE nebo sekretariát IEEE o přihlášku; alternativně lze získat přihlášku elektronicky z domovské stránky IEEE USA (odkaz Join) buď jako soubor PDF, anebo vyplnit údaje přímo do webového formuláře (pro studenty to je jediná možnost počínaje zářím 2004). Při podávání přihlášky formou webového formuláře je nejprve nutné vytvořit si uživatelský účet.
  2. Přihlášku vyplňte; vyberte si zároveň periodika IEEE dle svého vkusu (a peněženky). Zajímavým produktem jsou rovněž archivy článků na CD/DVD či dokonce kolekce s archivními čísly.
  3. Zaplaťte poplatek za členství a periodika (záleží na Vašem výběru), základní členský poplatek je v roce 2008 $137, pro studenty zůstává $25.
  4. Odešlete přihlášku.

Přihláška byla vytvořena v USA, a proto předpokládá platbu především pomocí kreditní karty. Lze též platit bankovním šekem vystaveným na příjemce (IEEE,...), čímž je možno zamezit jeho zneužití. Podle zkušeností našich členů postačí šeky zasílat obyčejným dopisem společně s přihláškou. V současné době Vám šek v USD vystaví prakticky každá banka.V žádném případě neplaťte pomocí bankovního převodu! V případě, že nemáte přístup k těmto metodám platby anebo chcete platit v českých korunách, může Vám pomoci pokladník sekce, viz představenstvo.

Pro ty z Vás, kteří si hodláte platit příspěvky ze svých soukromých prostředků, přichází v úvahu sleva 50% na základním členství a na členském poplatku jedné, Vámi vybrané společnosti a jejích publikacích, pokud Váš hrubý příjem v roce 2006 nedosáhnul 12 600 USD (platí pro rok 2008). V tomto případě doporučujeme připojit k žádosti prohlášení o výši příjmů. Slevu 10% na základním členském poplatku mohou uplatnit členové Společnosti pro radioelektronické inženýrství (anglicky RS). Nelze ji sčítat s jinými slevami.

 

Seznam všech odborných společností a jejich publikací spolu s cenami na rok 2008 najdete zde (nestudenti), resp. zde (studenti).

Pro studenty máme i přihlášku v DOC (zde). Doručte ji pokladníkovi Sekce spolu se seznamem vybraných publikací a domluvte se na způsobu platby.

Aktualizováno 30. října 2007